Skotské hry
Dnes je: 27. 05. 2016 14. skotské hry Sychrov se konají 29. - 30. srpna 2014 Česky | English

* Caledonian Club

Vydáno dne 30. 07. 2007 (8619 přečtení)

Taneční skupina Caledonian Club je mezinárodní sdružení tanečnic a tanečníků, kteří se věnují skotským tancům. Je to jediná taneční skupina v České republice, která se věnuje výhradně skotským tancům.Caledonian Club

Počátky skupiny spadají do roku 1998, kdy jsme pod vedením učitelky RSCDS paní Moiry Leith začali vystupovat na tradičních skotských slavnostních večerech tzv. Burn's Supper, pořádaných Caledonian Society, dále na keltských svátcích Beltine a samozřejmě na pravidelných tanečních večerech v Praze na Všebaráčnické rychtě.

Z posledních let se může skupina pochlubit mj. vystoupeními na Britské ambasádě v Praze při tradičních oslavách narozenin Jejího veličenstva královny, na skotských hrách na zámku Sychrov a předtančeními na několika plesech. Při vhodných příležitostech se věnujeme i výuce skotských tanců (např. akce British Council v Praze, Commercial Union pojišťovny a Skotské hry na zámku Sychrov).

O zachování a rozvoj skotských tanců pečuje Royal Scottish Country Dance Society se sídlem v Edinburghu. Znalost těchto mnohdy nejednoduchých tanců patří k bontónu skotské společnosti a bez jejich provádění se ve Skotsku neobejde žádná významná událost. Tance jsou charakteristické svými setovými sestavami, noblesností a graciézností tanečního projevu. V oblastech mimo Skotsko navíc nabývá na zajímavosti netradiční oblečení tanečníků, tzv. kilty a některé další doplňky, které jsou pro skotské kroje charakteristické.Novinky
19.06.2015:
Doplněn program 15. skotských her Sychrov
Právě byl aktualizován program 15. skotských her Sychrov.

16.06.2015:
Český rozhlas Radiožurnál na Skotských hrách
Český rozhlas Radiožurnál bude v sobotu od 10.00 do 14.00 hodin přímo z místa konání informovat přímými vstupy o 15. skotských hrách Sychrov.

Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Partneři

kilt


Whisky&Kilt, Legerova 26, Praha 2


Glenfiddich


Fincentrum

Visit Britain

DYNACORD profi sound