Skotské soutěže

Na centrální ose parku proběhnou tradiční skotské těžkoatletické soutěže (viz níže), které se dělí na dvě části – amatérskou a profesionální.

Skotské tance

Na Skotských hrách nesmí chybět ukázka a výuka tradičních skotských tanců v podání přední českých a slovenských tanečních skupin.

Soutěž skotských dudáků a bubeníků

Letošní ročník Skotských her Sychrov obohatí již třetí ročník mezinárodní soutěže skotských dudáků a bubeníků – The Silver Reed Competition. Bude probíhat po celý den v areálu zámeckého parku a je otevřena pro všechny hráče na skotské dudy a bubny na všech úrovních, od začátečníků po pokročilé.

Skotská whisky

Jaké by asi bylo Skotsko bez whisky? Odpověď je více než jasná. Ani na Skotských hrách Sychrov nesmí tento fenomén chybět. Proto se součástí letošních 24. Skotských her Sychrov stane 14. ročník Whisky slavností, kde se návštěvníci s tímto nápojem seznámí.

Irská a skotská hudba

Na hlavní scéně se od sobotního rána budou střídat přední skupiny hrající irskou a skotskou hudbu, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí.

Skotské speciality

Haggis je tradiční a zároveň národní skotské jídlo, jež jako součást slavnostního menu nesmí chybět u dvou nejvýznamnějších skotských svátků – Burns´ Supper (25. ledna […]

Dětské soutěže

I během Skotských her na Sychrově čeká na malé návštěvníky bohatý program.

Golf

Součástí Skotských her Sychrov je i ukázka golfu. Ten patří společně s whisky a kiltem k národnímu „pokladu“ Skotska (pro neznalé – za domovinu golfu je všeobecně považováno Skotsko, kde tento sport v moderní formě vznikl).

Sokolnické ukázky

V areálu dravých ptáků se návštěvníci mohou seznámit s desítkami dravých ptáků (např. orel skalní, orel stepní, výr obrovský, sovice sněžná, káně bělochvosté, káně rudochvosté, atd.).

Britská historická auta

Součástí doprovodného programu Skotských her Sychrov je setkání majitelů britských historických vozidel, kteří se svými naleštěnými krasavci představí v zámeckém parku.