Skotské soutěže

Na centrální ose parku proběhnou tradiční skotské těžkoatletické soutěže (viz níže), které se od letošního roku dělí na dvě části – amatérskou a profesionální.

Skotské tance

Na Skotských hrách nesmí chybět ukázka a výuka tradičních skotských tanců v podání přední českých a slovenských tanečních skupin.

Skotská whisky

Jaké by asi bylo Skotsko bez whisky? Odpověď je více než jasná. Ani na Skotských hrách Sychrov nesmí tento fenomén chybět. Proto se součástí letošních 18. Skotských her Sychrov stane 8. ročník Whisky slavností, kde se návštěvníci s tímto nápojem seznámí.

hudba

Irská a skotská hudba

Na hlavní scéně se od sobotního rána budou střídat přední skupiny hrající irskou a skotskou hudbu, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí.

Skotské speciality

Haggis je tradiční a zároveň národní skotské jídlo, jež jako součást slavnostního menu nesmí chybět u dvou nejvýznamnějších skotských svátků – Burns´ Supper (25. ledna […]

Dětské soutěže

I během Skotských her na Sychrově čeká na malé návštěvníky bohatý program.

Golf

V loňském roce byla již podruhé součástí Skotských her Sychrov ukázka golfu. Ten patří společně s whisky a kiltem k národnímu „pokladu“ Skotska (pro neznalé – za domovinu golfu je všeobecně považováno Skotsko, kde tento sport v moderní formě vznikl).

Sokolnické ukázky

V areálu dravých ptáků se návštěvníci mohou seznámit s desítkami dravých ptáků (např. orel skalní, orel stepní, výr obrovský, sovice sněžná, káně bělochvosté, káně rudochvosté, atd.).

Britská historická auta

Součástí doprovodného programu 18. skotských her Sychrov bude 11. ročník setkání majitelů britských historických vozidel, kteří se svými naleštěnými krasavci představí v zámeckém parku.

Historické ukázky

Historické ukázky, které návštěvníka her seznamují nejen s dobou dávno minulou, kdy naše území obývali keltské kmeny, ale i s dobou relativně nikoliv tak vzdálenou, s dobou druhé světové války, jsou již od počátku Skotských her Sychrov nedílnou součástí programu.